Serwis wrzecion i elektrowrzecion


ETAPY NAPRAWY I REGENERACJI WRZECION I ELEKTROWRZECION

 

Zauważyłeś objawy usterki w maszynie na której pracujesz? Nagle zaczęła podejrzanie głośno chodzić? A może zauważyłeś uszkodzenia obrabianej powierzchni? Nie czekaj, zgłoś się po pomoc do TBI Service.

We wspomnianych przypadkach nie ma żartów – należy sprawdzić, co jest przyczyną tych niestandardowych zachowań maszyny. Badanie jedynie za pomocą wzroku i słuchu nie wystarczą.

Skontaktuj się z nami przez formularz remontu wrzeciona, a my skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24 godzin i umówimy się na jak najszybszy termin i przyjedziemy z pomocą.

 

 

1. POMIARY DIAGNOSTYCZNE I DEMONTAŻ OBRABIARKI – U KLIENTA

Sprawdzamy szereg różnych czynników i parametrów, aby stwierdzić, w jakim stanie technicznym jest wrzeciono i czy jest możliwość naprawy na miejscu, czy jednak konieczne jest zabranie go do naszego serwisu. Diagnostyka obejmuje  sprawdzenie m.in.

  • sprawdzenie szczelności układu chłodzenia wrzeciona,
  • szczelności oraz prawidłowej pracy złącza obrotowego,
  • siły zaciągu narzędzia i ogólnej poprawności działania mechanizmu zaciągu

Dokonujemy także pomiaru wibrometrem oraz badania bicia wału wrzeciona z użyciem trzpienia kontrolnego.

Jeśli jest konieczny – następuje demontaż wrzeciona z obrabiarki przez nasz zespół techników oraz zabezpieczenie obrabiarki na czas remontu.

2. REGENERACJA LUB WYMIANA USZKODZONYCH/ZUŻYTYCH ELEMENTÓW – W CENTRUM SERWISOWYM TBI

Gdy już wrzeciono znajdzie się w TBI Service, przede wszystkim następuje czyszczenie wszystkich podzespołów i elementów  wrzeciona. Następnie przeprowadzamy kontrolę układów wrzeciona, analizę uszkodzeń, pomiary części składowych wrzeciona.

Na końcu przygotowujemy raport techniczny i kosztorys napraw bądź wymiany poszczególnych elementów.

3. WYWAŻANIE I TESTY – W CENTRUM SERWISOWYM TBI

Przechodzimy do kluczowego etapu – czas na wyważanie wrzeciona, a następnie jego montaż. Później przeprowadzamy pełne, 12 godzinne testy wrzeciona na stanowisku testowym i przygotowujemy  raport końcowy z naprawy.

4. MONTAŻ NA OBRABIARCE I DOWAŻANIE – U KLIENTA

Przy montażu wrzeciona na obrabiarce doważamy wrzeciono dynamicznie i ustawiany je w prawidłowej pozycji do wymiany narzędzia. Na samym końcu tego procesu sprawdzamy poprawność montażu wrzeciona w maszynie poprzez badanie  prostopadłości osi wrzeciona do płaszczyzn XZ oraz YZ oraz przeprowadzamy kontrolę prawidłowej pracy.